Na terenie Wysokiej pojawiły się plakaty pod hasłem „One ciągle czekają na swój dom przed zimą” mające  zachęcić okolicznych mieszkańców do adopcji zwierząt przebywających w schronisku dla psów i przytulisku dla kotów.  Na plakacie znalazły się zdjęcia piesków, które zostały przyjęte do schroniska z terenu Miasta i Gminy Wysoka, ale akcja ma na celu ogólne zachęcenie do adopcji oraz uświadomienie mieszkańcom  istnienie takich miejsc w regionie. Poza tym chodzi o przełamanie stereotypu, że  zwierzęta pochodzące ze schroniska to agresywne, brzydkie i brudne stwory, podczas gdy są one wysterylizowane, zaszczepione i w miarę możliwości ułożone.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.wetserwis.com.pl, gdzie znaleźć można zdjęcia wszystkich piesków, adresy schronisk i punktów adopcyjnych, warunki wydawania zwierząt do  adopcji oraz wiele innych cennych wskazówek i informacji dotyczących bezdomności zwierząt.

Pamiętajmy, że bezdomność i samotność to wielkie nieszczęście nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt i dlatego miejsca takie jak schroniska i przytuliska powinny być tylko krótkim przystankiem w drodze do znalezienia nowego domu.

W przyszłości w ramach współpracy ze schroniskiem, planowane jest przeprowadzenie  w szkołach  prelekcji dotyczących bezdomności zwierząt oraz poszanowania ich praw.